90’ların En Ünlü İsimleri

Ünlüler dünyası yok mu? Hepimizin en az 3 isme hayran olduğumuz, bulundukları döneme damga vurmuş ancak hayranlıklarımız hala devam eden isimler. 90’lı yıllar mesela, Türk tarihine damga vurmuş en önemli yıllar ah şu 90’lar. O dönemin en dikkat çeken en ünlü isimleri kimler biliyor musunuz?

  • Hazırsanız başlıyoruzzzz ve İşte o isimler ☺️

1 – Savaş Karakaş, nam-ı diğer Sabah Şekeri. Genç kızların sevgilisi, yakışıklı bir ekran yüzüydü kendisi. Sonrasında belgesele verdi kendini ve ekranlardan uzaklaştı. Ancak 90’lı yıllarda Fulya Ergüneş ile sunduğu sabah programı ile adından söz ettirmeyi de geçtik kendine aşık ettirmiş beyefendi bir isim.

savaş karakaş

2 – Sadettin Teksoy peki. Az mı taklidi yapıldı, az mı programlara davet edildi, az mı andık kendisini. Asla 🤣 “Ben Sadettin Teksoy” dedi, tek bir cümle anılma rekoru kırdı ve Sadettin Teksoy’u hafızalara yer etti. Yaptığı programla da hafife alınmayacak işler yapmıştır.

sadettin teksoy

3 – Oya-Bora J Hepimizin en sevdiği iki isim, hepimizin en sevdiği şarkıları yapan eşler. Ara beni öptüm seni demiyoruz hala laf arasında, Oya’nın o güler yüzü hangi 90’lar çocuğunun içini ısıtmadı ki? Fırtına estirdi bu ikili o dönemlerde, hatırlayanlar bilir 😍

oya bora

4 – Yonca Evcimik günümüzde hala sevilen ünlü bir isim ancak Aboneyim albümü ile öyle bir patladı öyle bir kendini tanıttı ki, unutmak ne mümkün. Sempatik hareketleri, güler yüzü, severek izlediğimiz dansları ile Yonca Evcimik 90’ların en ünlü isimlerinden biri.

yonca evcimik

5 – 90’lı yıllara ait bir genç kız gösterin ki saçını Bendeniz gibi kestirmiş olmasın. Siyah kısa süt saçlarıyla döneme damga vurmuş, genç kızların adeta moda ikonu olmuştur.

bendeniz

  • Yazdıkça biz de şaşırdık vayy be kimler varmış kimler 😮😲

6 – Tayfun Duygulu desek kimse hatırlamaz ama Tayfun desek 90 çocuklarının aklında güler yüzüyle belirecek. “Hadi yine iyisin iyisin iyisin. Sen her şeyi bilirsin bilirsin bilirsin” iyice canlanmış olacak gözünüzün önünde değil mi?

tayfun

7 – Hazal, ne yazık ki günümüzde tanınmayan, 90’lardan sonra yitip gitmiş ancak dönemin ünlü isimlerinden biri. Güzel şarkılarıyla o dönemde adından sıkça söz ettirmiştir. Hey gidi 90’lar, kimleri gösterdi bize vay beee 😊

hazal

8 – Peki ya Ciguli 😊 Şarkıcı kızı Binnaz gibi döneme adeta füze atmış Ciguli’yi rahmetle analım. Öyle eğlenceli şarkılar ile içimizi kıpır kıpır yapıp 7’den 77’ye herkesi eğlendirmiş, doğal, cana yakın, samimi, sıcacık bir Bulgar göçmeniydi kendisi.

ciguli

9 – Sibel Alaş, 1995 yılında piyasaya çıkardığı “Adam” albümüyle zirvelere tırmanmış ancak günümüzde çok tanınmayan dönemin ünlülerinden. Yine bu şarkıya çektiği klibi ile de unutulmazlar arasındaki yerini almıştır.

sibel alaş

10- Yine şarkıcı Zeynep, artık müzikten, televizyon ekranlarından elini eteğini çekip Bodrum’a yerleşmiş, 90’lar pop müziğinin en sevilen isimlerinden biri. Yanık sesli sanatçı, “Ah Memedim” diye seslendi bizim içimiz cızzz etti.

zeynep

Default image
Otomatik Portakal

Leave a Reply