Anna Vissi ve En Sevilen 5 Şarkısı

Kıbrıs Rumu şarkıcısı olan Anna Vissi, ülkemizde de oldukça bilinen, sevilen ve takip edilen biridir. Olgun yaşına rağmen sahne performansından bir şey kaybetmeyen Vissi’yi herkes Yunan zanneder. Zira kendisi Yunanistan’da ünlenmiştir 😊 Valla ne yalan konuşayım ben de kendisini Yunan sanıyordum 😊 5 parmağında 5 marifet olan Anna Vissi, sadece şarkıcı değildir. Bestesi hatta oyunculuk da yapmaktadır. Şarkıcının çok güzel bir ünvanı vardır o da şudur; ‘gelmiş geçmiş en fazla albüm satan Yunan kadın şarkıcı’. Böyle bir unvan az kişiye nasip olur. Büyüleyici bir ses tınısına sahip olan isim, 40 yıl hatta daha fazla süredir müzik piyasasının içinde bulunmaktadır zira kendisi 63 yaşındadır. İlk albümü ile büyük bir patlama gerçekleştiren ve Yunanistan’da en fazla dinlenen kadın şarkıcı olan Anna Vissi, 90’lı yıllarda çıkardığı Travma albümü ile sadece 12 gün içinde Altın Plak ödülünü kazanmıştır. Böylesi bir başarı o güne kadar ne Yunanistan’da elde edilen en büyük kadın şarkıcı başarısı olmuştur. Ülkenin valisi tarafından her yıl yeni yıl kutlamalarında ilk teklif götürülen isim hep Vissi olmuştur. Şarkıcı bir de İngilizce albüm de çıkarmıştır. Zira bu albüm de yine tüm dünyada müzik piyasasının ilk sıralarına çıkmıştır. Müzik hayatına başladığı günden beri her albümü ile milyonlar satan Anna Vissi, gelmiş geçmiş en başarılı kadın şarkıcılardan biridir. Ve Vissi’nin en sevilen 5 şarkısı işte karşınızda.

anna vissi

1 – Eleni, her şarkısı sevilip biliniyor ancak Anna Vissi denilince akla ilk gelen şarkıdır Eleni. Çıkış parçalarından biri, şahane sesi ile huzur veren bir şarkıdır.

2 – Min Psahnis tin agapi, bu şarkısı da yayınlandığı andan itibaren haftalarda Yunanistan müzik piyasasında birinci sırada yer almıştır.

3 – Dodeka, dillere pelesenk olan, çıktığı yıl her yerde çalınan Dodeka, yine Anna Vissi denilince akla ilk gelen şarkılardan biridir.

4 – Trellainomai, yine haftalarca 1 numarada kalan bir şarkı listenin elbette olmazıdır.

5 – Kryvame tin agapi mas, kadının sesi öyle güzel ki, söyleyemediği bir şarkı olmamıştır. Biz 5 şarkı hazırlarken zorlandık, zira hepsi birbirinden fazla güzel şarkılar.

Default image
Otomatik Portakal

Leave a Reply