Jean Christophe Grange ve En Sevilen Kitapları

Fransız yazar aynı zamanda gazeteci olan Jean Christophe Grange, birçok dile çevrilmiş kitapları ile ülkemizde de en sevilen yazarlar arasında bulunan bir isimdir. Hatta benim de yakından takip ettiğim her bir kitabını okuduğum yazarlardan biridir laf aramızda 🤫 Polisiye – gerilim türünde kaleme aldığı kitapları ile bu türü seven herkesi derinden sarmış olan Grange’ın kitapları sinemaya uyarlanmıştır. Taş Meclisi, Kızıl Nehirler ve Kurtlar İmparatorluğu sinemaya uyarlanmıştır. İlk kitabı Leyleklerin Uçuşu ise ikinci basımından sonra ses getirmiştir. Yazdığı her yeni kitap ile gerek kendi ülkesinde gerek dünya çapında ses getiren bir isim olan Jean Christophe Grange, hayal gücünün sınır tanımaz uzantısı, aynı zamanda gazeteci olmasının verdiği araştırma duygusu ile kitaptaki her bir cümlede yeni bir şey öğretmektedir. Bir elinizde kitap bir elinizde internet yazarın romanlarını okurken bulabilirsiniz kendinizi. Tarzı ve türünden ödün vermeden kitaplarını bizlere ulaştırmaya devam eden yazar, kitaplarıyla birçok dile yazıları çevrilmiş bir isimdir. Grange denilince akla gelen eserlerini pat diye sayılabilir. İşte karşınızda Jean Christophe Grange ve en sevilen 5 kitabı 🤩

grange

 

1 – Taş Meclisi; beyazperde de bizlerle buluşan kitap, yazarın en sevilen ve en fazla okunan kitaplarından birisidir.

2 – Kurtlar İmparatorluğu; yine sinemaya uyarlanmış bir kitap olan Kurtlar İmparatorluğunda ülkemizdeki sevilen oyuncu Emre Kınay’da yer almıştır. Ve yazarın belki de en dikkat çeken eserlerinden biridir.

3 – Kızıl Nehirler; polisiye gerilim denilince akla gelen yazarlardan olan ismin en sevilen kitaplarının belki de başında gelin Kızıl Nehirler. Bu kitabı da yazarın eserlerini sinemada gördüğümüz kitaplarındandır.

4 – Siyah Kan; bu kitap için şunu çok rahatlıkla söyleyebilirim ki, sadece kitabı elinize aldığınız ve bittiği zamanı hatırlayacaksınız.

5 – Kaiken; 2012 yılında yayınlanan roman yazarın aynı zamanda 10. Kitabıdır.

Default image
Otomatik Portakal

Leave a Reply