Leonardo Di Caprio ve En Önemli Filmleri

Hani bazı isimler vardır, başarılıdır ancak hak ettiği yerde olmasına rağmen daha da hak ettiği yerlere varmasın istenir. Hah işte Leonardo Di Caprio böyle bir isim arkadaşlar. Namı diğer Leo, Leomuz 😍 Kendisi şahane bir oyuncu mu? Evet! Adından söz ettiren başarılı bir aktör mü? Evet! Nasıl anlatsak bilemiyoruz kendisini ancak Oscar ödülü aldıktan sonra rahatlattı bizleri doğru doğru. Akademinin her yıl aday olarak gösterdiği ancak bir türlü ödülü kapamayan yakışıklı aktör, sonunda Oscar sahibi oldu. Ancak Oscar’dan önce nice ödülü var başarılı ismin. Bafta, Altın Küre, Gümüş Ayı gibi. Baktığımız zaman geçmişten günümüze kadar hiçbir filminin kötü olduğu gibi bir durum söz konusu olmadı Allah için. Taaa çocukluk yıllarında reklam filmlerinde boy gösteren oyuncu, diziler derken sinemaya kocaman bir adım attı. Üstelik 12 yaşında otizmli bir çocuğu canlandırarak. Sonrası zaten çorap söküğü gibi geldi. Martin Scorsesce ile sıkı bir dostluğu olan Di Caprio, başarılı yönetmen ile 5 filmde yer almıştır. Aynı zamanda oynadığı birçok film de biyografi türündedir. Oyuncunun en iyi filmlerini ayıklamak zor. Zira her filmi ayrı güzel. Elimizden geldiğince hazırladığımız liste ile Di Caprio’nun en iyi filmlerini derledik.

leo

1 – Diriliş; oyuncunun sonunda Oscar kazandığı filmdir. Gerçek bir olayı ele alan film, Oscar haricinde birçok ödülün de sahibi olmuştur.

2 – Titanik, yine gerçek bir olayı anlatan Titanik, tüm dünyada izlenme rekorları kırmış ve yayınlandığı yıl 12 dalda Oscar ödülü kazanmıştır.

3 – Sıkıysa Yakala, sahtekar bir pilotun maceralarını anlatan ve gerçek bir olay filmde gösterdiği performanstan dolayı yine birçok ödül sahibi olmuştur Leo.

4 – Zindan Adası, Ters köşe yapan filmde Di Caprio’yu tamamen bambaşka bir rolde görüyoruz ve yüreklerimiz buğulanıyor vallahi.

5 – Başlangıç; vizyona girdiği yıl senaryosundan dolayı adından çokça söz ettiren film, Leonardo Di Caprio’nun oyunculuk dehasını gözler önüne sermiştir.

Default image
Otomatik Portakal

Leave a Reply