Gençlerin En Fazla Yaşamak İstedikleri 10 Ülke

Birçok ülke vardır birçoğumuzun hayalini süsleyen. Bazıları para kazanmak için, bazıları gezmek, bazıları direkt yerleşmek için sevdiği ülkeye gitmek için harekete geçer. Gençlere baktığımız zaman hayallerini süsleyen ülkeler daha ziyade yaşam kalitesi yüksek ülkeler oluyor. Peki neden gençler kendi ülkesinden çıkıp başka bir ülkede yaşamak istiyor? Herkesin ortak bir cevabı var emin olun. Peki hangi ülkelerdir gençlere en fazla cazip gelen dersiniz? Gençlerin yoğunlukta olarak yaşamak istediği ülkelerden 10 tanesini aşağıda sizler için hazırladık. İyi ki var Dijital Filozof ekibi değil mi ama 😍

1 – İsviçre, gençlerin en fazla yaşamak istediği ülkeler arasında yer alan ülkelerin başında geliyor. Hayat standartları, kişi başına düşen milli gelir ve huzuru bu seçimi yapmakta oldukça etkili.

isviçre

2 – Dünyanın en mutlu ülkeleri sıralamasında üçüncü sırada yer alan Norveç, huzuru bulmak için kesinlikle yaşanması gereken ülkeler arasında doğruya doğru 😍

norveç

3 – Göçmenler için ilk yerleşim yeri olarak yıllardan beri alışabilmiş en fazla göç alan ülke olan Almanya, iş imkanlarının fazlalığı nedeniyle gençlerin de son yıllarda en fazla yaşamak istediği ülkeler arasında bulunuyor.

almanya

4 – Yine en fazla işçi göçü alan ülkelerin başında gelen Kanada, eğitim anlamında dünyanın önde gelen ülkelerinden biri. Bu da gençlerin başta eğitim olmak üzere yaşamak istedikleri ülkenin Kanada olmasını cazip kılıyor.

kanada

5 – Her ne kadar kalabalık olsa da, gerek romantikliği gerek şıklığı ile Fransa sevilen ülkelerden birisi. Geliri iyi olan ülkeler arasında da yer alması gençlerin buraya göçünü imkanlı hale getiriyor. En önemli nedenlerden birisi de sosyal bir devlet olması tabii ki.

fransa

6 – İnsan haklarının en gelişmiş olduğu ülkeler sıralamasında ilk yer alan İsveç için başka bir yaşama nedeni söylememize gerek yok sanırım 😍

isveç

7 – Özellikle çalışmak için en iyi fırsatı sunan Avusturya, kazanılan maaşlar ile hayat standartlarını yükselten bir ülkedir, net 🙂

avusturya

8 – Göçmen alım programına sahip olan ülke Avustralya, İngilizceniz yeterli ise nitelikli işçi olarak size çok rahat meslek sahibi yapan ülkelerden birisi. Bu da gençlerin yerleşmek için ülkede gördüğü en iyi imkanlardan birisi.

avustralya

9 – Dünyada kişi başına düşen milli gelirin en yüksek olduğu ülke olan Lüksemburg dünyanın en küçük ülkelerinden birisi aynı zamanda. Ancak bu ülkede yaşamayı zorlaştırıcı bir neden değil. Tam tersi gelişmiş insan gücüne fırsat veren güzel bir ülke.

lüksemburg

10 – Rüyalar ülkesi olarak isim yapmış bir ülke alan Amerika, herkes içi cazibe merkezi aslında. Ülkede aklınıza gelebilecek her alanda iş bulmanın imkanlı olması bunu birçok eyaletten oluşmasına borçlu olabilir.

amerika

Default image
Otomatik Portakal

Leave a Reply