Guinness Rekorlar Kitabına Girmiş 10 İlginç Rekor

Guinness rekorları kitabı en’leri konu etmeye devam ediyor ve edecek de elbette. Özellikle bazı insanlar Guinness rekorlarına girmek için birbirinden ilginç ve değişik denemeler yapmaya hız kesmeden devam ediyor 😁 Rekor denilince akla tek gelen şey olan Guinness, içinde normal rekorları barındırdığı kadar ilginç rekorlara da ev sahipliği yapar hale gelmiştir. Yani ben açıkçası şuna inanıyorum, bazı insanlar bilerek bu kitaba girmek için saçmalıklar yapıyor. Yoksa bu kadar ilginç insanlar ve olaylar olacağını pek sanmıyorum. Peki ya siz?

1 – En hızlı balon şişirme rekoru var desek inanır mısınız? Vallahi de var billahi de var arkadaşlar. Bunu yapan kişinin adı da Hunter Ewen.

1

2 – Dünyanın en uzun bacaklı kadını olan Svetlana Pankratova, 132 cm bacaklara sahip ve Guinness’e adını yazdırdı.

2

3 – Belki daha önce Cathie Jung ismini duymuşsunuzdur. Zira haberlere de konu alan kadın dünyanın en iyi beline sahip.

3

4 – Sadece insanlar ve olaylar girmiyor Guinness Rekorlar Kitabına. Dünyanın en uzun kuyruğuna sahip kedisi Cygnus da listene kendine yer bulmuş durumda.

4

5 – Uzun kirpiklere sahip olmak için her şeyi yapar kadınlar. Bakımlar, rimeller neler neler 😲 Doğuştan uzun hatta upuzun kirpiklere sahip olan You Jianxia’nın, perde görevi gören kirpiklerinin uzunluğu 12.44 cm.

5

6 – Derinizin elastik olmasını ister miydiniz? Mesela Gary Turner gibi lastik gibi derinizi çekiştirmek ister miydiniz?

6

7 – Yazdıklarımızın hepsi ilginç ve değişik ama dünyanın en geniş ağızlı insanı olmak sizce de pek bir değişik değil mi? Francisko Domingo Joaquim gibi.

7

8 – Boyu 2 metre olan bir köpek görmemişsinizdir daha önce. Çünkü bu rekoru elinde bulunduran tek bir köpek var o da Great Dane Freddy.

8

9 – Dünyanın göz kapaklarıyla en fazla ağırlık çeken insanıyla tanıştıralım sizi Chayne Hultgren 😁

9

10 – 2009 tarihinden beri dünyanın en fazla dövmeye sahip kadını olarak rekorlar kitabına giren kadını Isobel Varley kıyafet giymesine gerek kalmıyor 😁

10

Default image
Otomatik Portakal

Leave a Reply