Ailecek Oynanabilecek 10 Ev Oyunu

Nasıl değerlidir aile ile geçirilen zaman. Çocukların mutluluğu, ailenin birbirine bağlılığı. Günümüz çocukları telefon ve bilgisayar başında zamanlarını öldürmesin. Geçmişten günümüze birçok ev oyunu mevcut arkadaşlar. Lütfen onları sosyalleştirme yolları arayın ve bu başlangıcı birlikte daha fazla zaman geçirerek oluşturun. Ailecek oynanabilecek oyunlar dediğimiz zaman birçok oyun var emin olun. Bir kaçını biliyorsunuzdur bilmediklerinizi de biz önerelim dedik. Birlikte geçireceğiniz vakitleri hele de şu pandemi döneminde çok iyi kullanın deriz 😊

1 – Hepinizin bildiği oyun isim, şehir, hayvan 😊 Çocukken de sevilirdi hala seviliyor her ne kadar günümüz çocukları pek bilmese de 😭

isim şehir hayvan

2 – Mesela Uno 😃 Büyükten küçüğe herkese hitap eden bu oyunda elinizde çok birikmemesine dikkat edin. Bizden söylemesi 😁

uno

3 – Sessiz Sinemaya ne dersiniz 😍 Çocuklarınızın hayal gücünü harekete geçirecek diğer bir oyun olan sessiz sinema aynı zamanda sizi oldukça eğlendirecek bir oyun.

sessiz sinema

4 – 4 kişilik bir aile iseniz Kızma Birader ailenize çok uygun bir oyun olacaktır.

kızma birader

5 – Heyecanın doruk yapacağı bir oyun da Jenga. Heyecanlandığınız kadar eğleneceğiniz bu oyun çocuklarınız için de güzel bir tecrübe olacak.

jenga

6 – Çok ama çok güzel diğer bir oyun da Tabu. Bir nevi sessiz sinemayı andırsa da yasaklı kelimeler kullanılmadan kelimeyi anlatmaya çalışacaksınız.

jtabu

7 – Yine çocukların hayal gücünü zenginleştirecek bir oyun da Pet Bardak Kaplama. Renkli kağıtlar ve yapıştırıcılar ile bakalım neler üretecekler.

pet bardak kaplama

8 – E eskilerin gözü yaşlı çünkü sırada Tombala var 😍 Yalnızca yılbaşı geceleri değil her daim oynayabilirsiniz tombalayı.

tombabla

9 – Para kazanma sevincini çocuklara aşılayın tabi hırsı göstermeden. Monopoly bu anlamda çocuğunuza da iyi gelecek aynı zamanda sizi de eğlendirecek bir oyun.

monopoly

10 – Evdeki mevcut eşyalarla da oynanabilecek Dokun ve Tahmin Et mesela. Hem masrafsız hem eğlenceli bir oyun.

dokun ve tahmit et

Default image
Otomatik Portakal

Leave a Reply