Doğru Bilinen 10 Yanlış

Doğru bilinen yanlışlar nedir biliyor musunuz? Biz biliyoruz ve bencil bir site olmadığımız için sizinle de paylaşmak istedik 😃 Canım biz 😁 Şaka bir tarafa hayatla, yaşamla ya da genel bilgiler olarak o kadar çok şeyi var ki doğru bilip savunduğumuz hatta ve hatta çevremizdekileri de bilinçlendirdiğimiz tabi sözde bilinçlendirdiğimiz 😁 Siz de bu hatalara düşmeyin diye doğru bilinen yanlışları sizin için hazırladık.

1 – Özellikle ıspanak konusunda yanılırız. İzlediğimiz çizgi filmin etkisiyle ıspanak tüketince güçleneceğimiz yanlıştır. Evet besleyici ve sağlıklıdır ama güçlendirmez.

ıspanak

2 – Arkadaşlar Çin Seddi uzaydan görünmez. Evet büyüktür ancak uzaydan görecek kadar değil.

çin seddi

3 – Yıllarca günahlarını aldığımız balıklar asla ve asla 3 saniyelik bir hafızaya sahip değildir, daha fazladır 😲

balık

4 – Konu balıklardan açılmışken balık yanında yoğurt yenmez düşüncesi yanlıştır bunu belirtelim. Zira öyle olsaydı yoğurtlu mezeler süslemezdi sofraları 😌

balık yoğurt

5 – Pisa Kulesi’nin bilinçli olarak yamuk yapıldığı düşüncesi de yanlıştır. Çünkü ustaların eksik tuğla koymasından kaynaklı bir yamukluk söz konusudur.

pisa

6 – Vikinglerin boynuzlu miğfer takmaları da tamamen yanlıştır. Her savaşçı gibi boynuzsuz miğferleri vardır.

vikingler

7 – Boğalar kırmızı renge saldırmaz, sadece karşısında hareket eden cisim dikkatlerini çeker ve onları kızdırır.

boğa

8 – 2. Dünya savaşında ortaya atılmış bir yalan günümüze doğru olarak geldi. O da havuç yemenin görmeyi güçlendirdiği.

havuç

9 – Dünya güneşe biraz daha yakın olsa yanar. Güneş yörüngesinde dünya birçok açıdan güneşe yaklaşır. Yani bu metrelerce bir uzaklıktır.

dünya

10 – 1 gün yaşadığı sanılan kelebekler aslında 1 aya kadar yaşayabiliyor. 1 hafta ila 1 ay arasında yaşama durumları vardır anlayacağınız.

kelebek

Default image
Otomatik Portakal

Leave a Reply