Su İçmek İçin 10 Sağlıklı Neden

Suyun hayati bir önem taşıdığını bilmeyen yoktur. Uzmanlar gün içinde 2,5 litre su içmeyi öneriyor. Peki ama neden? Sadece susayınca su içenlerden olmayın arkadaşlar. Biz size neden su içilmelidir diye maddeleri sıralayacağız ancak gün içinde hiç yoksa 2 litre su içmeye dikkat edin. Suyun önemi diye aratın karşınıza bin tane sayfa çıkar. Sağlık üzerinde etkili roller oynayan su içmek için 10 neden huzurlarınızdaaaa 😬

1 – Su içmenin en önemli özelliklerinden biri zihni çalıştırır. Beyne iyi gelen birçok yiyecek içecek var ancak su başrol oyuncusu olarak dikkat çekiyor.

1

2 – Eklem ağrıları için birebir olan su özellikle hareketsiz vücutlar için çile haline gelen ağrılar için hafifletici bir rol oynuyor.

2

 

3 – Sağlık deyince aklınıza sadece vücut sağlığı gelmesin millet. Saç dökülmesi, kepek gibi sorunlara da birebir su.

3

 

4 – Ağız spreyi kullananların özellikle ilgileneceği bir diğer özellik, suyun ağız kokusuna iyi geldiği.

4

 

5 – Bağırsak sorunları yaşayanlar dikkat! Su içmek bağırsakların düzenli çalışmasında birebir etkilidir.

5

6 – Psikoloji üzerindeki etkisinin dikkat çeken özelliklerinden biri olması ve depresyonu, stresi azaltan görevi olması suyu ciddi anlamda baş tacı ediyor vallahi 😊

6

7 – Dengesiz bir vücut ısısına sahip, ya çok üşüyor ya da ateşlere düşüyorsanız su vücut ısısını düzenlenmesine yardımcı olacaktır.

7

8 – Unutkanlık ve dikkat dağınıklığının ciddi anlamda önüne geçer.

8

9 – Kuru bir cildiniz varsa pahalı kremlerden ziyade bol bol su içmeye önem verin. Cildin nem dengesinin düzenlediğine birebir şahit olacaksınız.

9

10 – Suyun en önemli görevlerinden birisi de kalp ve damarlara sıvı desteği sağlamasıdır.

10

Default image
Otomatik Portakal

Leave a Reply