Patates İle Yapılabilecek 10 Nefis Yemek

Allah için soruyorum sizlere, aranızda patates sevmeyen var mı? Cevapları duyar gibiyim “yookkk” 😍 Evet kesinlikle haklısınız patates sevmeyen yoktur. Ne yaş farkı gözetir ne de cinsiyet ayrımı. Herkesin en az bir yemeğini büyük bir iştahla yediği patatesten yapılabilecek şahane yemekler var, tabi bildiklerimizin haricinde 😊 Patates severler müjde, kızartma haricinde patates ile yapılacak nefis yemek önerileri hazırladık sizler için 🥳 Bakın sizleri bizim kadar düşünen başka bir site daha bulamazsınız ona göre 🤗

1 – Siz hiç tavada patates böreği yediniz mi? Börek zaten kültürümüzde fazlasıyla sevilen bir yiyecek bir de bunun patatesli halini düşünün hem de tavada 🤗

patates

2 – İrmikli patates köftesi diyorum ve kendim için yapmaya gidiyorum müsaadenizle 🤣

irmikli patates köftesi

3 – Mantı sevmeyen yoktur e patatesi zaten biliyoruz. Patates mantısı desek peki, tadından ağlayabilirsiniz diye de uyarsak ne dersiniz 🤩

patates mantısı

4 – Patatesli pizza, şu dünyadan gelmiş geçmiş en iyi ve lezzetli pizzadır arkadaşlar. En yakın zamanda hatta şu an kalkın, tarifini öğrenin ve yapın. Bize dua edeceksiniz dua 🤩

patatesli pizza

 

5 – Patates kızartmasına zaten aşığız ona diyecek lafımız yok. Kıymalı kibrit kebabı, patates anlayışınızı sil baştan değiştirecek bir lezzet.

kibrit kebabı

6 – İçli köfteyi bilir ve kendisine aşk duyarız değil mi? İçli köftenin patatesli halini yediniz mi hiç? İşte benzer niteliklere sahip kıymalı patates topları, üzerine biraz yoğurtla masanızı süsleyecek bir yemek olacak.

patates topları

7 – Çay sohbetlerine eşlik edecek şahane bir diğer tarif de patates keki 😃 Kısır, börek derken yanına bir de patates keki eklemeyi ihmal etmeyin.

patates keki

8 – Kumpir için artık dışarı çıkmaya gerek kalmadı. Sizin de büyük bir rahatlıkla hazırlayacağınız fırında kumpir patates ile yapılabilecek en şahane lezzet vallahi.

kumpir

9 – Tost ekmeği almanıza gerek kalmadı artık. Çünkü patates tostu ile şimdiye kadar yapmış olduğunuz tüm tostları rafa kaldıracaksınız bizden söylemesi.

patates tostu

10 – Fırında beşamel soslu patates de ana yemek olarak tüketebileceğiniz, tadına doyamayacağınız nefis bir yemek olacaktır.

başemal soslu patates

Default image
Otomatik Portakal

Leave a Reply