Uzay Hakkında Yapılmış En İyi 10 Film

Ne çok meraklısı vardır uzay ve galaksilerin. Araştıranlar, okuyanlar, izleyenler. Dipsiz bir kuyu adeta. Sonu gelmeyen ve gelmeyecek olan bir araştırmadır uzay. Sinema sektörüne de baktığımız zaman konu sıkıntısı yaşanmadan günümüze kadar orijinal pek çok senaryo gelmiştir. Uzay da elbette sinema için en sevilen ve araştırılan konulardan birisi. Hal böyle olunca o kadar çok film yapılmıştır ki uzay için hangisini izleyip beğeneceğimize şaşar olduk 😂 Meraklılarına duyurulur; uzay hakkında yapılmış en iyi filmleri sizler için derledik. İzlemeyenler varsa haydi araştırma başına 😉

1 – Yer Çekimi. 2013 yapımı olan bu film Sandra Bullock’un şahane performansıyla bütünleşince tadından yenmeyen bir heyecana dönüşmüştür.

yer çekimi

2 – Gezegenler arasında en fazla araştırılan ve bilinen olan Mars için yapılmış en iyi filmlerden olan Marslı, nefes alınabilen her yerde hayatın olabileceğini anlatan nefis bir örnek.

marslı

3 – Imdb puanlaması arasında en yüksekler puan alanlardan ve herkesçe sevilen filmlerden birisi olan İnterstellar şahane kelimesinin eş anlamlı olan filmidir 😉

interstaller

4 – Doğru söyleyin gözleriniz Star Wars’u aradı öyle değil mi 😃 Zira kendisi uzay hakkında en başarılı ve ilk olma özelliğini taşıyanların başında gelen bir külttür 😍

star wars

5 – Yine en sevilen ve bilinenlerden birisi olan Armageddon, sinema severlerin arşivinde bulunan, tekrar tekrar izlenen filmlerdendir.

armageddon

6 – Uzay filmleri arasında değişik konusu ve işleyişi ile bu tarz konulara yeni bir soluk getiren The Signs, kafa karıştıran ve insanı düşünmeye zorlayan nefis bir filmdir.

the signs

7 – Uzay demek yalnızca galaksiler arası yolculuk değil uzayı ziyaret eden insanları da konu edinen bir kategoridir. Uzay yolcuları gibi. Aynı zamanda kendisi Oscar’a aday gösterilen filmlerdendir.

uzay yolcuları

8 – Güneşin her geçen gün yok olduğunu düşünün. Kulağa çok korkutucu gelmiyor mu? Anam Allah korusun ya 😢 İşte böyle bir konuya sahip olan Sunshine bakın neler gösteriyor şahane görselleriyle.

sunshine

9 – Kevin Spacey’in şahane oyunculuğuyla göz dolduran film K-Pax hem dramatik hem uzay hakkında yapılmış ender rastlanan konusuyla nefistir nefis.

k-pax

10 – Yine listede olmazsa olmaz filmlerden birisi Apollo 13. İlk yapılmışlardan değil belki ama en akılda kalıcılardan ve Oscar’a imza atanlardan birisi.

apollo 13

Default image
Otomatik Portakal

Leave a Reply