Sağlıklı Bir Cilt İçin 10 İpucu

Kim istemez ki şöyle berrak mı berrak, su gibi bir cildim olsun. Aslında başka bir tabiri de var da onu söylemeyeceğim ama anladınız bence😊  Neyse özellikle kadınları yakından ilgilendiren sağlıklı cilt, cilt bakımı gibi konular uçsuz bucaksız bir konudur aslında. Pek çok öneri, maske, bakım tüyoları derken bu listeler uzaaarr gideeerrr 😊 Ancak biz kısa yoldan az ve öz olan ipuçlarını sizin için derledik. Sağlıklı bir cilt için öneriler işte karşınızda 🥳

1 – Bakın hiçbir zaman şaşmayacak bir gerçek varsa o da; sağlıklı bir cilt için en başta kesinlikle bol bol su içilmelidir. Cildin nem kaynağını en doğal ve sağlıklı yoldan tamamlayan en önemli kaynaktır su.

su içmek

2 – Güneş elbette insan için, sağlık için en önemli D vitamini kaynağı. Ancak bu kadar sağlıklı olan güneş cilt üzerinde zararlı etkilere neden olabiliyor. Bunun için yaz kış demeden mutlaka güneş kremi kullanılmalıdır.

güneş kremi

3 – Uykucuları sevindirecek diğer bir cilt sağlığı önerisi de düzenli uyku. Uyumak cildi dinlendirdiği gibi cildin kendini yenilenmesini de sağlar.

uyku

4 – Cilt tipine göre uygun nemlendirici. Nemlendirici kremleri kendiniz evde de doğal yöntemlerle yapabilirsiniz. Ancak her gün mutlaka nemlendirici kullanmayı ihmal etmeyin.

krem

5 – Salatalık suyu peki  Yine evde rahatlıkla yapabileceğiniz bir bakım da salatalıktan geliyor. Püre haline getirilen salatalığı yüzünüze sürün bekletin sonrasında suyu ile de tonikleyin. Vallahi mis oluyor mis 🤩

salatalık bakımı

6 – Bol bol meyve ve sebze tüketmeyi ihmal etmeyin. Doğal yollardan cildi güzelleştiren en önemli faktördür meyveler ona göre.

meyve

7 – Vücut sağlığı ve dinçlik konusunda oldukça yararlı olduğu bilinen fındık içeriğindeki E vitamini ile cildi besliyor. Her gün muhakkak birkaç tane fındık yiyin.

fındık

8 – Doğal zeytinyağı en doğal nemlendiricidir arkadaşlar bunu sakın unutmayın 🤩

zeytinyağı

9 – Bebe yağları özellikle hassas cilde sahip insanların sıklıkla özellikle vücutları için kullanması gereken üründür. Duştan sonra birkaç damla bebe yağı ohh yumuşacık bir cilde neden olacaktır.

bebe yağı

10 – Kesinlikle soğuğa yakın ılık su ile duş almaya dikkat edin. Unutmayın ki sıcak su cildi fazlasıyla kurutur ve pul pul dökülmeye neden olur.

duş almak

Default image
Otomatik Portakal

Leave a Reply