Tek Solukta Okunacak 10 Macera Kitabı

İlginç bir şekilde bazı kitapların bitmesini hiç istemeyiz. Günde bir iki sayfa okuyarak biteceği günü ertelemeye çalışırız. Ama yine de elimizden düşüremez, iki günde kitabı bitiririz. İşte bunlar tek solukta okunacak kitaplar olup, 10 tanesini sizin için derledik.

1 – Da Vinci’nin Şifresi – Dan Brown, içinde barındırdığı gizem, heyecan, sırlar ile elinizden asla bırakamacağınız kitap, bittiğinde de çok şaşıracaksınız kitaplar arasında yer alıyor.

da vinci

2 – Ejderha Dövmeli Kız – Stieg Larrson, içinde hem dövüş olacak hem heyecan hem de atraksiyon arayanlar bu kitap tam sizlik. Elinizden bırakamayacaksınız evet ama devamını da kendiniz zihninizde oluşturacaksınız.

ejderha

3 – Harry Potter Serisi – J. K. Rowling, her bir kitabıyla gönüllerde fantastik dünyanın tahtını kurduran kitap, tek solukta okunacaklar listenizin ilk sıralarında yer alıyor olsun.

harry

4 – Sherlock Holmes – Sir Arthur Conan Doyle, her biri polisiye türünün en iyi kitaplarından olan serinin tüm kitaplarında kendinizi dedektif Sherlock gibi hissedip, uykunuzda bile katil arayacaksınız.

sherlokc

5 – Siyah Kan- Jean Christophe Grange, günümüz polisiye edebiyatının en önemli yazarlarından kabul edilen Grange, kaleme aldığı siyah kan ile soluksuz okumak neymiş bunun dersini veriyor resmen.

siyah

6 – Kızıl Nehirler – Jean Christophe Grange, gizem, macera, cinayet, katil… Polisiye tür seviyorsanız ve okurken nefesiniz kesilsin istiyorsanız bu kitap tam sizlik.

kızı

7 – Aklından Bir Sayı Tut – John Verdon, tuttunuz mu? Heyecanı tüm iliklerinize kadar hissedeceğiniz gizem içinden çıkamayacaksınız. Emin olun 🥰

aklından bir sayı tut

8 – Melekler ve Şeytanlar – Dan Brown, işte size en sevdiğiniz maceraların en sevdiğiniz gizemlerin başyapıtı. Dinler ve gizemler. Tek soluk da az kalacak kitabı okumanız için.

melekler ve şeytanlar

9 – Sil Baştan – Ken Grimwood, kendisi her ne kadar polisiye bir kitap olsa da fantezi dalında en iyi kitap ödülünü almış, heyecan dolu bir kitap.

sil baştan

10 – Tılsımlı Deri – Balzac, listemizde dünya klasiklerinden birine yer vermesek olmazdı. Balzac’ın bu eseri, dram yüklü bir gizem barındırıyor içinde. Hem heyecan hem de merak içinde okuyacaksınız.

tılsım

Default image
Otomatik Portakal

Leave a Reply